חניכיים נפוחות וכואבות

סובלים מחניכיים נפוחות וכואבות, יש לכם דימום בחניכיים והן גם אדומות? ככל הנראה אתם סובלים מדלקת. במרפאה של ד”ר דורון רוזיצקי, מומחה לרפואת חניכיים, מאבחנים ומטפלים בכל סוגי דלקות החניכיים בכל רמת חומרה.

סימפטומים המעידים על דלקות חניכיים

עבור רבים באוכלוסייה, בריאות חלל הפה מיוחסת לבריאות השיניים. אולם בפועל גם לחניכיים יש תפקיד קריטי בבריאות חלל הפה, בבריאות השניים ובבריאותנו הכללית. אחת הבעיות הנפוצות בחניכיים הינן דלקות הניכרות על ידי מספר סימפטומים עיקריים, כדוגמת חניכיים נפוחות ואדומות, חניכיים כואבות, דימום בחניכיים, נסיגת חניכיים, שיניים מתנדנדות, ריח רע מהפה ועוד.

מה גורם לדלקות בחניכיים

דלקות בחניכיים הינן תופעה נפוצה בקרב האוכלוסייה, המהווה גורם עיקרי לאובדן שיניים. דלקות אלו יכולות להיגרם עקב שורה ארוכה של סיבות, לרבות:

  • אי שמירה על היגיינת הפה המובילה להיווצרות רובדי חיידקים ואבנית, המובילים עם הזמן לדלקת חניכיים ולהיותן רגישות, נפוחות, אדומות, ואף מדממות וכואבות.
  • שמירה לקויה על היגיינת הפה כמו צחצוח לא נכון ומזיק של השיניים עם מברשת בעלת סיבים יותר מידי קשיחים המגרים ופוגמים בחניכיים. גם שימוש לא נכון בחוט דנטלי עלול לגרום לדלקת.
  • שינויים הורמונליים- כמו ווסת, הריון, גיל המעבר, תקופת התבגרות ועוד.
  • תופעת לוואי של מחלות כמו סכרת ושל נטילת תרופות שונות המובילות להחלשות מערכת החיסון ומגדילות סיכון להיווצרות דלקת בחניכיים.
  • עישון סיגריות עלול לפגוע ברקמת החניכיים ולהוביל להיווצרות של דלקת.
  • תורשה- אנשים עם נטייה משפחתית לדלקות שיניים נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה יותר להיווצרות בעיות אלו.
  • חבלה בחניכיים- חבלה בחניכיים יכולה להוביל להיווצרות דלקת.
  • בעיות שיניים- בעיות שיניים עלולות גם הן להוביל להיווצרות דלקת, כמו שן כלואה, אבצס בשורש השן, עששת, פצעי אפטה, פטרת ועוד.

טיפול בדלקות חניכיים

את הטיפול בחניכיים נפוחות, כואבות וכדומה מומלץ לבצע עם רופא מומחה לחניכיים. כמו כן, בדלקות חניכיים יש חשיבות רבה לאבחון הבעיה כמה שיותר מוקדם. אבחון מוקדם מאפשר טיפול פשוט ומהיר ומעלה את הסיכוי להחלמה מלאה של החניכיים, ללא נזקים לחלל הפה ולשיניים. במקרים של דלקות חמורות יש מגוון אמצעים לטיפול בבעיה, החל מהקצעת שורשים ועד ניתוח חניכיים.

טיפול בדלקות חניכיים

לקביעת תור עבור אבחון וטיפול בדלקות חניכיים, ולקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם מרפאתו של ד”ר דורון רוזיצקי בשדרות מוריה חיפה, בטלפונים 04-8248181 ו- 053-3039228. צרו קשר עוד היום